Best writers. Best papers. Let professionals take care of your academic papers

Order a similar paper and get 15% discount on your first order with us
Use the following coupon "FIRST15"
ORDER NOW

Wittmann Co. began operations on July 1. It uses a perpetual inventory system. During July, the company had the following purchases and sales.

Wittmann Co. began operations on July 1. It uses a perpetual inventory system. During July, the company had the following purchases and sales.

PurchasesDateUnitsUnit CostSales UnitsJuly1105$122July663July11147$136July14105July21168$147July27105Warning Don’t show me this message again for the assignmentOk   Cancel  
(a1)Your answer is partially correct. Try again.  Calculate the average cost per unit at July 1, 6, 11, 14, 21 & 27. (Round answers to 2 decimal places, e.g. $105.50.)

Average cost for each unitJuly1$ 122 July6$                                                                        July11$                                                                       July  14$ 132.89 July21$                                          
 
"Looking for a Similar Assignment? Order now and Get 10% Discount! Use Code "Newclient"