an output (units) of 2, at a price of 16, and a marginal cost of 4. How do you get a marginal revenue of 14?
Please explain.
You have an output (units) of 2, at a price of 16, and a marginal cost of 4. How do you get a marginal revenue of 14?
You have an output (units) of 3, at a price of 14, and a marginal cost of 6. How do you get a marginal revenue of 10?
Need assignment help for this question?
If you need assistance with writing your essay, we are ready to help you!
OUR PROCESS
Order
Payment
Writing
Delivery
Why Choose Us: Cost-efficiency, Plagiarism free, Money Back Guarantee, On-time Delivery, Total Сonfidentiality, 24/7 Support, 100% originality
Thank you!
"Looking for a Similar Assignment? Order now and Get 10% Discount! Use Code "Newclient"
